Súhrnná správa o počasí a zjazdnosti ciest

Posledná aktualizácia 08.12.2021, 16:46
Správu publikoval(a) -

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký.

Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Vo vyššie položených miestach stredného a východného Slovenska sa na povrchu vozoviek miestami nachádza kašovitý alebo utlačený sneh hr. 1 - 3 cm, na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá hr. 4-5 cm. Miestami zľadovatený sneh do 1-2 cm sa nachádza na cestách II/578 Skalka - Kremnica, II/542 Spišská Belá - Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne - Lysá nad Dunajcom, II/578 Skalka - Kremnica a cestách III. tried v obvode Spišská Stará Ves a Liptovské Matiašovce. Na cestách v okrese Galanta je poľadovica!

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem HP Vernár, Podspády, Dobšiná, Grajnár, Chorepa, Súľová a Štós, kde je povrch vozoviek pokrytý utlačeným alebo kašovitým snehom do hr. 1-2 cm a HP Vrchslatina a Huty, kde je zľadovatený sneh do 2 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Pozor! Na cestách v okrese Galanta je poľadovica! Na cestách II. a III. triedy v oblasti Krupiny, Žiaru nad Hronom, Liptovských Matiašoviec, Starej Ľubovne a Liptova je miestami zľadovatený sneh hr. 1 - 2 cm!
  • Z dôvodu nízkych teplôt sa na mokrých alebo vlhkých vozovkách môže vytvárať poľadovica.
  • Na vyššie položených úsekoch ciest v okrese Senica je možná tvorba snehových jazykov!
  • Cesta II/549 v úseku Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie je v zimnom období neudržiavaná a uzavretá pre všetku dopravu!
  • Úseky I/64 Nitrianske Pravno - Fačkovské sedlo , HP Príslop (cesta I/78) sú počas zimnej sezóny uzavreté pre dopravu nad 12 m a HP Šútovce (cesta III/1774) pre vozidlá nad 10 m!
  • Úsek cesty II/584 Srdiečko - Bystrá je zjazdný len so snehovými reťazami pre všetky vozidlá!